ČESKY      POLSKI

Electro DIDGERIDOO

Nowy projekt jest efektem 10 lat doświadczeń z elektrycznym brzmieniem didgeridoo zdobytych we współpracy z wieloma artystami reprezentującymi różne gatunki.

"W końcu udało mi się stworzyć mocny program elektro Didgeridoo, gdzie didgeridoo nie jest dodatkiem, ale główną siłą napędową. Nie jestem przeciwnikiem wpływu elektroniki, przeciwnie wyrosłem słuchając synth i od zawsze pociągało mnie elektro Didgeridoo. To dokładny odpowiednik mojej akustycznej działalności."

Ten nowy projekt nie odsłania prawdziwej natury didgeridoo. Didgeridoo inicjuje efekty elektroniczne podobnie jak klawisz midi. Nie ma jednak żadnych warstw pętli lub zaprogramowanych sampli.
"Nie chciałem tworzyć sztucznych warstw dźwięków. Nadal podstawowym wiodącym elementem twórczym jest cyrkulacyjny oddech grającego muzyka, jego głos i oddech, dynamika i relacja z publicznością."

Mimo, że dźwięk jest znacznym stopniu elektroniczny to pierwotna zwierzęca energia nie zniknęła tylko formalnie zmieniła swoje granice. Ten program to nie labirynt efektów, ale otwiera nowe możliwości dla electro didgeridoo jako oryginalnego gatunku muzyki instrumentalnej.

Projekt dopełnia Pavel Planka na perkusji i bębnach, doświadczony perkusista. Ma swój bardzo dynamiczny styl z elementami od ambient, atmospheric, poprzez wpływy Latino aż do energetycznego rocka i Dance.

Fale dźwięków dopełniają tworzone na żywo wizualizacje VJ Ondřeja Ševčíka. Współpraca tych artystów wyzwala spontaniczną energię.