Newsletter Ondřeje Smeykala: KONEC ROKU 2018 OZVLASTNI JIZ DRUHY ROCNIK BENEFICNICH NASTROJU PRO AUSTRALII...

Odesláno: 24.12.2018 02:32 hod.
Ondřej Smeykal


A je to tady!!! Konec roku 2018 ozvláštní již druhý ročník benefičních nástrojů pro Austrálii...


Každým rokem a letos již podruhé budete mít možnost získat skleněné didgeridoo, od českých mistrů skla jako protidar za vámi nabídnutou částku. Nástroje budou věnovány dárci nejvyšší částky, respektive podle pořadí nejvyšších nabídnutých částek, si vždy bude moci dárce vybrat nástroj. Fotky nástrojů, jejich popis a zvuková ukázka jsou vystaveny níže. Až do konce ledna 2019 můžete nabídnout výši vámi zamýšleného daru na adresu jiri@heller.cz a základní výše daru je 7.777 Kč. 


A kam tedy kompletně celý vybraný finanční obnos půjde? 
Podpoříme rovným dílem dvě prospěšné věci. Ta první je činnost australské aboriginské zpěvačky Rachel Shields, která se věnuje oživení aboriginského jazyka Ngyampaa, ze kterého po své babičce pochází (Weilwan Country). Rachel také vytvořila program pro aboriginské děti z měst, které nemají kvalitní zázemí. Pořádá pro ně pobyty v přírodě, sebepoznávací programy, které jim pomáhají najít vlastní identitu, místo ve společnosti. 
Druhou aktivitu, kterou jsem se rozhodl vašim finančním darem podpořit je čištění oceánu. Voda je život. Stav vody je stav života. Čištění oceánů a jejich obyvatel patří mezi zásadní úkol současnosti, přestože se nám může zdát, že se nás to až zas tolik netýká. Velmi doporučuji shlédnout web https://bluethefilm.org - filmařka, Australanka Karina Holden, je koordinátorkou celé vize a na mém webu uvede vybraný projekt, jež darem podpoříte. A pokud si netroufáte účastnit benefice unikátních nástrojů v rámci tisícikorun, můžete si koupit v rámci stokorun benefiční kalendář. Blanka Křikavová vytvořila hezký kalendář 2019, který je složen z fotografií z její cesty po Austrálii. Zakoupením kalendáře podpoříte CELOU částkou aboriginskou rodinu Gurruwiwi, kteří se snaží udržet tradice jejich kmene Yolngu. Fotografie v kalendáři vás svou atmosférou potěší v každé roční době i roce. Rozhodně doporučuji její práci zakoupit. Kalendář je vytvořen v limitované edici 50ks, ve dvou variantách.
Děkuji vám předem za chuť se zapojit do benefiční pomoci.Přeji vám klidné dny, klidný začátek roku 2019


O.S.


BLACK ORANGE


 


 


---------------------------------------------
Z newsletteru se můžete odhlásit zde.


 Ondřej Smeykal's newsletter