Vaše vzkazy / Your messages


Hello,
I just found out on YouTube one of your performances and it was fascinating to see such a harmonious blend of different instruments.
I am also playing some instruments and I found one of the wooden percussion instrument that I would like to know more about, if you can provide me some informations.
It is about this video, minute 10:40 https://m.youtube.com/watch?v=sYIX__Mat7s

What kind of Wood is that, it is a traditional instrument or is made by you? It seems a strong essence wood. The sound is so joyous. It reminds me of a orthodox church wooden plate (called toaca in romanian).
https://m.youtube.com/watch?v=Isx4jc9kyEI

And I have another question about didgeridoo. What is the best wood to make a didgeridoo or depends on what sound you want to achieve?
I like more the slow meditative and deep and low sounds from a didgeridoo… if you can advice me from where I can buy with this particularity of sound.

Enjoy playing and be happy! ????

Bogdan from Romania

Bogdan 2.6.2022 23:21

Dobrý den, po úžasném úterním koncertě, kde jsme si vychutnávali i nádherné propojení s gongem a bubnováním, jsem zakoupila ještě dalších 5 CD pro přátele a naše dospělé děti-muzikanty. Doma jsem ale byla zklamána, že na desce vůbec není plocha, kde by znělo didžeridu ve svém plném autentickém australském zvuku a to je mi . moc líto, protože kvůli tomu jsem je hlavně kupovala . Tyto pasáže na koncertě fungovaly naprosto nejlépe, s velkou přicházející energií, která při zpěvu fungovala méně, ač to byly také krásné plynoucí meditativní chvíle... Takže mám prosbu, šlo by alespoň 4 CD vyměnit za jakákoliv jiná, starší, kde je více typického hraní na didžeridu než jen zpěvu do něj? Z těch přinesených 7 CD jsem jen 1 otevřela a poslechla, takže jsou zcela nová, netknutá...Někam bych si pro ně dojela....
Děkuji moc za pochopení, byla bych šťastná, kdyby to šlo. s pozdravem Jana Dvorníková, 775245619

Jana Dvorníková 25.5.2022 22:19

Dobrý den. V tuto chvíli nemám žádná starší CD na prodej ani výměnu, jsou již vyprodána. Pokud zvážíte cestu na některý z mých koncertů, ta 4 CD od Vás odkoupím zpět. Neposílejte je poštou. Jsem nyní většinou na cestách, balíček by se pravděpodobně vrátil zpět k Vám. O.S.

Ondro, ztratila jsem na tebe telefonní kontakt, ráda bych od 18. srpna zkusila zajistit několik tvých akci s Bear Lovem, gongem a spojit několik krásných míst s Velkými Losinami, obnovit koncert v losinskem zámku . Jestli je možné mi napsat na telefon 605080440 budu moc ráda, mám toto nové cislo. Děkuji a těším se na společnou cestu po zvláštních místech. Lenka O.

Lenka Osladilová 19.5.2022 20:22

Hi Ondrej. Catherine VanWetter and I say hello and how are you? Can't wait for your new CD.

Joe Arnold and Catherine VanWetter

Joseph P Arnold 13.5.2022 17:54

Ahoj Ondro, pozoruju te nekdy z blizka, nekdy z dalky. ???? Bavis me…
A mam chut zacatkem srpna na “Potulny hudebni klub”. Kdybys tam chtel kundalini jogu, nabizim…
Sabina Kočová, www.inspiralaplzen.cz

Sabina 6.5.2022 20:18

Ahoj Ondro, tady Matěj Musil, byl jsem u tebe nedávno v Olomouci na workshopu. Mohl bys mi prosím připomenout, jak si říkal, že mohu opravit praskliny na didgeridoo? Moc díky, ať se daří a třeba někdy navidenou :) PS techniku trénuji a je to krásné náročné na dech, ale zlepšuji se :)

Matěj Musil 1.5.2022 17:44