Vaše vzkazy / Your messages


Dobrý den ,Jmenuji se Radek Nakládal a rád bych Vás pozval do svého pořadu s názvem Škrtnete si prosím , připravuji již 5 let v Sušici u Klatov.

Jedná se o klasickou talk show se dvěma hosty. V tomto pořadu bychom si spolu cca 40 min povídali o všem co bylo a co je s Vašim dosavadním životem spojeno.

Pořad má v současné době početné pole příznivců a jsem přesvědčen , že Vaše přítomnost bude diváky velmi zajímat .Pořad se nijak nenatáčí a diváci na něj chodí přímo do sušického kina. Zajímavosti z Vašeho života budou pro mnohé možná i inspirací.


Mám tedy připravený termín a to 22.3.2022 v 19 hodin v sušickém kině..Jedná se o úterý.Děkuji za Vaši odpověď a budu se těšit na naše případné setkání v Sušici.

Posílám Vám také ke shlédnutí i odkaz na Facebooku, kde jsou hosté ,kteří již byli v tomto pořadu přítomni.
https://www.facebook.com/SkrtneteSiProsim

Radek Nakládal 10.2.2022 10:38

Dobrý den, měli bychom zájem o představení Mluvka a trouba do Ostravy, divadlo Mír. Máme volný termín 11. a 12. 4. 2022.

Prosím o info, zda máte volný termín a cenu za představení.

Děkujeme a budeme se těšit na spolupráci.

Tomáš Skupina
604552618

Tomáš Skupina 8.2.2022 15:04

Ahoj,
ráda bych poslala informaci J.Duškovi,nevím jak k němu.
Když spolu někdy budete a vzpomeneš si...
...v jeho Duši K. dostal kytičku z listů stromu Jinanu.Opravdu je to strom,který přežil atomový výbuch.Japonská botanická organizace rozesílá semena z těchto stromů do celého světa,jako poselství míru.
U nás v jižních čechách (Rudolfov u ČB) máme strom ze semene od této japonské organizace.Pět semínek přišlo panu Kocinovi (80 let).Jeho celoživotní láska jsou stromy,sází je kde může.Netuší kdo z Japonska na něj přišel a semena mu poslal,ale přišly na správnou adresu.
Tak když si vzpomeneš,předej informaci p. Duškovi.
Díky a přeji pěkný den
M.Sch.

M.Sch. 23.1.2022 13:53

Pěkný den, předám zprávu. O.S.

A také něco darů na K+M+B

Já bych letos rád na sběr stromku na nástroje. Ale vezmu si i v té zimě určitě hlavně Motýlku. Prostě jej výkopu jako bramboru či řepu. A vřele to všem výrobců doporučuji. Kořenový nástroj rezonátorem okvětního tvaru andělské trouby v ladění těsně okolo E a druhý rytmicky rychlejší a pestřejší v G (první zastupuje vodu, druhý hlas). Samozřejmě bez větví na kmeni.

BLUJ Šenek 5.1.2022 12:11

Ahoj.

Rád bych sdílel tři své nápady.

{1. Homole}

Jedná se o provazové sítě ve tvaru homole. Čili pokud si uvážu na osnovu ve výšce čela osnovu na kruh a splétám pomocí ambulantních uzlů jednu řadu za druhou směrem dolů, pak při různé velikosti oka můžu homoly různě použít. Takto nevyplněné hlínou je vidím dobré pro pěstování hrachu, fazole a rajčat. Pokud vytvořím větší průměr osnovy a hustější oka s celkově mírným spádem, vidím ji naplněnou substrátem, kompostem, kamením, větvemi i pískem. Čili výplň pro pěstování ostatních plodin.

{2. Fóliovník z bio-fólie}

Když vezmu v úvahu rozměr 4x4m, mohu přemýšlet o fóliovníku z bio-fólie. (pokud chci, mohu do homole popsané výše zapíchnout třeba rouru (vzorem je australské didgeridoo) s jakýmsi tvarově flexibilním deštníkem a sbírat nad ní vodu a defacto ji při troše zručnosti nechat stékat na okraj bio-fólie či do nitra homole [variacím se meze nekladou]). Ale k věci. Pokud nakoupím dostatečné množství vhodných odkor, mohu si dovolit pustit se do rozměrů 4x4. Tedy vezmu odkory a navazuji je provázkem vedle sebe naplocho. Výška je 2m a šířka této severní stěny 4m. Pro srovnání si vezmu čtyři 4m dlouhé odkory a ve spod i navrchu je vzájemně provážu s "plotem". Tak vytvořím severní stěnu. Ostatní tři mohou vypadat tak, že pouz svážu odkory do obdélníkového rámu 4x2m. Tedy vše šikovně postavím a přivážu pevným a trvanlivým přírodním provázkem. Střechu si výrobím z trojúhelníkových hranolů velikosti cca 2x1m vhodné výšky. Potaženy jsou opět bio-fólií a tvoří nejen střechu. Při dostatečném rozměru bio-fólie lze nad fóliovník vztyčit opět rouru na odtok vody, či rovnou dvě. V tomto fóliovníku lze přemýšlet i o jámě ve formě jakési studny. Taktéž o barelu či barelech na vodu i v rozích stavbičky. Tedy mám-li dost velkou plochu fólie, mohu si dovolit ji roztáhnout do šířky např 2-3m po obvodu samotného jádra. Ony trojboké hranoly poté lze připevnit jako výplň odkorových rámů na východní, jižní a západní straně. V případě, , že jsou na střeše, je asi vhodné mít je ponořené o dvacet cm pod úroveň horní hrany stavby. Pokud samotný fóliák z bio-fólie náplní homolovými sítě, při troše fantazie mi vychází nespočet variací i s tím, že na zimu lze vše rozebrat a uschovat či obeskládat balíky slámy.

{3. Recyklované textílie na běhouny.}

Pokus si vezmu jakoukoliv vhodnou látku či prádlo na vyhození do kontejneru, mohu i tak z toho mít ještě užitek. Pokud textílie nastříhám na proužky ne delší než metr, mohu tyto metrové uvázet na osnovu. Jednoho metru dosáhnu i sešitím dvou, tří kratších. Takto připravené pruhy svazuji po dvou ambulantním uzlem. Tedy 1+2,3+4,5+6... Druhou řadu vážu 2+3,4+5,6+7. Takto svážu necelý metr proužků a musím našít nové. Celý, kupříkladu běhoun, takto sešněrovaný stále lze použít jako základ k výzdobě výšivkou, opět recyklovaných proužků. Je jen nutné vyrobit si na jakýsi křížový steh dřevěnou jehlu s tupým hrotem.

Matce ZDAR.

BLUJ Šenek 5.1.2022 04:30

Dobrý den,

hledáme hráče na didgeridoo, který by měl 2 krátké hudební vstupy na předávání cen vítězným filmařům v TV NOE v Ostravě 9. 12. večer. Podmínka - očkovaný.
Pokud byste měl zájem, ozvěte se.

Předem děkuji

Dajana Krestová
hlavní produkční
Outdoor films s.r.o.

Dajana Krestová 9.11.2021 10:15