Vaše vzkazy / Your messages


Ahoj.

Rád bych sdílel tři své nápady.

{1. Homole}

Jedná se o provazové sítě ve tvaru homole. Čili pokud si uvážu na osnovu ve výšce čela osnovu na kruh a splétám pomocí ambulantních uzlů jednu řadu za druhou směrem dolů, pak při různé velikosti oka můžu homoly různě použít. Takto nevyplněné hlínou je vidím dobré pro pěstování hrachu, fazole a rajčat. Pokud vytvořím větší průměr osnovy a hustější oka s celkově mírným spádem, vidím ji naplněnou substrátem, kompostem, kamením, větvemi i pískem. Čili výplň pro pěstování ostatních plodin.

{2. Fóliovník z bio-fólie}

Když vezmu v úvahu rozměr 4x4m, mohu přemýšlet o fóliovníku z bio-fólie. (pokud chci, mohu do homole popsané výše zapíchnout třeba rouru (vzorem je australské didgeridoo) s jakýmsi tvarově flexibilním deštníkem a sbírat nad ní vodu a defacto ji při troše zručnosti nechat stékat na okraj bio-fólie či do nitra homole [variacím se meze nekladou]). Ale k věci. Pokud nakoupím dostatečné množství vhodných odkor, mohu si dovolit pustit se do rozměrů 4x4. Tedy vezmu odkory a navazuji je provázkem vedle sebe naplocho. Výška je 2m a šířka této severní stěny 4m. Pro srovnání si vezmu čtyři 4m dlouhé odkory a ve spod i navrchu je vzájemně provážu s "plotem". Tak vytvořím severní stěnu. Ostatní tři mohou vypadat tak, že pouz svážu odkory do obdélníkového rámu 4x2m. Tedy vše šikovně postavím a přivážu pevným a trvanlivým přírodním provázkem. Střechu si výrobím z trojúhelníkových hranolů velikosti cca 2x1m vhodné výšky. Potaženy jsou opět bio-fólií a tvoří nejen střechu. Při dostatečném rozměru bio-fólie lze nad fóliovník vztyčit opět rouru na odtok vody, či rovnou dvě. V tomto fóliovníku lze přemýšlet i o jámě ve formě jakési studny. Taktéž o barelu či barelech na vodu i v rozích stavbičky. Tedy mám-li dost velkou plochu fólie, mohu si dovolit ji roztáhnout do šířky např 2-3m po obvodu samotného jádra. Ony trojboké hranoly poté lze připevnit jako výplň odkorových rámů na východní, jižní a západní straně. V případě, , že jsou na střeše, je asi vhodné mít je ponořené o dvacet cm pod úroveň horní hrany stavby. Pokud samotný fóliák z bio-fólie náplní homolovými sítě, při troše fantazie mi vychází nespočet variací i s tím, že na zimu lze vše rozebrat a uschovat či obeskládat balíky slámy.

{3. Recyklované textílie na běhouny.}

Pokus si vezmu jakoukoliv vhodnou látku či prádlo na vyhození do kontejneru, mohu i tak z toho mít ještě užitek. Pokud textílie nastříhám na proužky ne delší než metr, mohu tyto metrové uvázet na osnovu. Jednoho metru dosáhnu i sešitím dvou, tří kratších. Takto připravené pruhy svazuji po dvou ambulantním uzlem. Tedy 1+2,3+4,5+6... Druhou řadu vážu 2+3,4+5,6+7. Takto svážu necelý metr proužků a musím našít nové. Celý, kupříkladu běhoun, takto sešněrovaný stále lze použít jako základ k výzdobě výšivkou, opět recyklovaných proužků. Je jen nutné vyrobit si na jakýsi křížový steh dřevěnou jehlu s tupým hrotem.

Matce ZDAR.

BLUJ Šenek 5.1.2022 04:30

Dobrý den,

hledáme hráče na didgeridoo, který by měl 2 krátké hudební vstupy na předávání cen vítězným filmařům v TV NOE v Ostravě 9. 12. večer. Podmínka - očkovaný.
Pokud byste měl zájem, ozvěte se.

Předem děkuji

Dajana Krestová
hlavní produkční
Outdoor films s.r.o.

Dajana Krestová 9.11.2021 10:15

Ondrej,

Thank you for the music you produce. You are one of a kind and a big inspiration to so many. Listening to your music over the last couple of years has brought great enjoyment and peace through hard times.

I try and play the didge when I can and enjoy its therapeutic effects. Stay well and I look forward to hearing more from you in the future.

Will 21.10.2021 07:39

Dobrý večer. Našlo-li by se pár zájemců a lidí s podobným smýšlením, ráda bych se připojila do workshopu třeba i 2 denního výuky hry na didgeridoo pro začátečníky. Věřila jsem, že se do podzimu najde nějaký volný termín. Jsem z Brna, potěšilo by mně rodné město nebo Olomouc, kde studuji Celostní muzikoterapii 1. 18.12. máme závěrečný koncert a zda na jaře půjdu do druhého pokračujícího studia netuším. Co mi osud přichystá? Po 4 dětech a neuvěřitelných téměř 13 letech půjdu do pracovního procesu. Je to nutnost a moje zodpovědnost jak za finanční zajištění našich dětí, tak pomoc svému manželovi táhnout tento divoký vůz plný snů, přání, tak aby si děti mohly s pokorou a skromností dopřát aspoň to, co jim budeme schopní dát. Děkuji Vám za odpověď i když jak tuším, budete mít prostor až v roce 2022. Krásný den. Lucinka Šimončičová

Lucinka Šimončičová 13.10.2021 17:46

Krásný den Ondro,
v první řadě mám na srdci, Ti velmi poděkovat za opětovně nádherný a vším prostupující zážitek. Tvé vystoupení v Ploskovicích bylo jako něžné pohlazení i vlnobití, co nese tisíce informací, prožitků a nahlédnutí. Tvá hudba ladí a propojuje tělo s duší tak intenzivně, že není pochyb, že k sobě patří, alespoň pro tento čas... Věřím, že tvá hudba i tvá osobní energie osloví víc a víc duší a poladí tento divoký svět. Měla jsem tu čest být na tvých koncertech opakovaně a co je krásné, vždy to nese svou jedinečnost. Jen tak dál poutníče, rozdáváš radost, něhu i probuzení. Díky.

Díky i za naplňující posezení a povídání v Café Páv. Byla to super tečka za příjemným dnem.

Ještě mám jednu věc na srdci, ale nevím zda je tato zpráva neveřejná. Při tvém koncertu mi přišli zajímavé vize a o ty jsem se chtěla podělit jen s tebou. Tak pokud by tě to zajímalo jako zpětná vazba, co může vše tvá hudba otevřít a poléčit, ráda se s tebou o to podělím.

Ondro, měj pohodové dny, dobrý vítr v plachtách a ať ti to stále tak krásně zní na koncertech i v životě.

Těším se na viděnou

Blanka Braunšveigová

Blanka Braunšveigová 11.10.2021 08:46

Dobrý den, prosím o zprávu, kde je možné si zakoupit lístky na Vaše představení s p. Duškem dne 9. 10. 2021. Předem děkuji, Jana Bočková

Jana Bočková 4.10.2021 15:46

Dobrý den, vstupenky jsou k dispozici na těchto předprodejních místech: Čajovna U naší milé paní v Klatovech, IC Domažlice a Rozhledna Bolfánek. Blanka Křikavová