Vaše vzkazy / Your messages


Ahoj Ondro,
je fajn, že máš tak skvělé zážitky. S mícháním jsem teprve v polovině, je to dost náročné. Až se vrátíš, budu s tím už snad hotov.
Hodně štěstí, zábavy a úspěchů Ti přeji,
Dennis

Dennis 10.4.2014 08:56

hello ondrej im leandro from argentina , i write this letter because im practisin rhythm , and isolations ,the good news are that the rhythms sound god , but the bad ones is that my throat start with some pain when i play a long time of a rhythm. i would like if you have some correction , exersise or what ever ,so i can start playin without the fear of makin bad the throat .
with my heart
leandro

leandro from argentina 9.4.2014 15:53

Dobry den Edito,
Koukala jsem na ondrejovo letosni tour na hlavni strance a neni mi jasne to 29+ 30 AUSTRALIA... Nema to byt AUSTRIA? Nebo jsem mimo?
Dekuji
Zora

Zora 8.4.2014 15:00

Zdravím Zorko, nene, je to tam správně, 29+30/3 (březen, tudíž je to už za námi) byl workshop ve Fremantlu v Austrálii. V Rakousku Ondra letos myslím nebude. Edita

Ahojde. Měl bych zájem o zkontaktování se na lidičky kolem didgeridoo bo mě tenhle nástroj chytil tím jakej je a co vše se s ním dá vyjádřit i zdělit. Jestli je možné si i takhle popsat o čemkoli kolem trubičky Ladas

LADISLAV MARY ROSOMÁK 7.4.2014 08:27

Ahoj Rosomáku :) Tak snad se zde někdo chytne. Případně, úspěšnější by mohlo být přihlásit se na workshop :) Tam potkáš zaručeně ty pravé lidi, s kterými se o hraní pobavit a ještě se i něco nového naučíš. Mrkni se do sekce Výuka-Workshopy. Měj se pěkně Edita

Dear Ondrej, I write to you by surprise. we met around 3 years ago in a workshop in the mountains of cordoba in argentina. I said i should buy you a drink one day Prag :).

The point is that I live in Australia now; and walking through the street I saw you were giving a workdshop HERE IN FREMANTLE THIS WEEKEND. Honestly I cant afford the classes but I was wondering if you had some time maby we could hang out or have dinner at home. I will stop by the shop on saturday anyways.

cheers to you
keep shinning
děkuji
ale

Alejandro - 26.3.2014 10:15

Hi Ondřej, hola from México.
My name is Omar and I want to tell you that i really admire you not only as a didgeridoo player but as an artist. You express many things trough your creations.
The didgeridoo is for me since many many years, one of the most important ways of conect with nature and with people as a part of the universe that we all live in.
I just saw that you are visiting USA by july and august. Is that true? Where in the United States?
Well thanks for the space to get in touch with you.

Hoping that one day you visit us sincerely from Mexico:

Omar L. De la Tejera
email: djembepro@yahoo.com
facebook: djembepro

Omar L. De la Tejera 24.3.2014 17:32